!!! Border terrier puppies !!!

 

Roman & Jana
T R O J K O V I

743 01, Tísek 166
Czech republic
 
ROMAN
+420603729542
r.trojka@centrum.cz

JANA
+420603175839
khammi@centrum.cz

Původní / Previous web
z Romanova chovu
CZ / EN

Taita z Romanova chovu

(Julia z Romanova chovu & Ch.Antti Kham-Mi)

Narozena / Born

19.02.2011

 

Best Female in BRT Special show
RODOKMEN
PEDIGREE
PRACOVNÍ ZKOUŠKY
WORKING EXAMS
VÝSTAVY
SHOWS RESULTS

Taita je fena, která je již ve čtvrté generaci nositelkou jména z Romanova chovu. Podle mě je to fenka s naprosto perfektní kostrou a mechanikou pohybu, vyniká pro border teriéra typickou "suchostí" a výbornou vydří hlavou s velmi silnými čelistmi a velkými zuby. Je plnochrupá, včetně 2xM3. Takto nějak si představuji ideální bordří hlavu ... bez extrémních proporcí - příliš široké lebky a příliš krátké čenichové partie. To už si myslím není úplně typické a poněkud se to vzdaluje ideálu "vydří" hlavy popisované ve standardu plemene. Co se týče ideální výšky border teriéra, tak ta není ve standardu přesně stanovena, ale podle mě je u feny optimum někde kolem 32 cm. Tája měří 34 cm, což je dle mého názoru skutečně její jediný nedostatek. Ten jí ale vzhledem k jejím ostatním kladům a přednostem rád prominu. Její matkou je pracovně velmi úspěšná fena Julia z Romanova chovu, na kterou jsem náležitě hrdý právě kvůli jejím loveckým vlohám. Julia je již matkou několika vyjímečných potomků, což mě vedlo k rozhodnutí ponechat si právě po ní pokračovatelku do dalšího chovu. Otcem Taity je můj vlastní pes Antti Kham-Mi, kterého si cením především pro jeho ostrost, ale také krev, která koluje v jeho žilách. Jak to vypadá, tak se kombinace Julinky a Anťi vydařila. Z Taity vyrostla krásná bordří slečna s vynikající povahou a co se týče loveckých vlastností, tak ty zdědila po svých předcích v opravdu ideální kombinaci.


Taita is holder of name z Romanova chovu in fourth generation. In my opinion she is absolutely perfect border terrier with excellent body and movement. She has amazing otter head and mouth with very big teeth and realy narrow chest. In a breed standard height of border terriers is not mentioned, but I think, that optimum is about 32 cm for females and a bit more for males. Taita is 34 cm high, but I like her pardon this only her mystake because her other preferences.
Taita's mother is my great working girl Julia z Romanova chovu. Julia is mother of several excellent offsprings with great hunting talent and beautiful exterior. It was reason for keeping of one of her daughters for my next breeding. Father of Taita is my dog Antti Kham-Mi, who is great and strong worker too and in his veins is blood of great dogs from finnish line Heathberry's and from old english lines too.