!!! Border terrier puppies !!!

 

Roman & Jana
T R O J K O V I

743 01, Tísek 166
Czech republic
 
ROMAN
+420603729542
r.trojka@centrum.cz

JANA
+420603175839
khammi@centrum.cz

Původní / Previous web
z Romanova chovu
CZ / EN

Julia z Romanova chovu

(Flereta z Romanova chovu & ICh.Akenside Vertigo)

 

Narozena / Born

15.10.2004

 


3xCACIT

Národní vítěz

National Winner

RODOKMEN
PEDIGREE
PRACOVNÍ ZKOUŠKY
WORKING EXAMS
 

Julinka patří k nejlepším loveckým psům, které jsem ve svém životě měl. Je v přímé linii potomkem těch pravých pracovních borderů, na které s úctou vzpomínám a jejichž krev se snažím ve svém chovu stále udržovat. Julia sice nepatří mezi výstavní matadory a mnozí na ní vždy akorát hledali chyby, ale pro mě je a vždy bude jedinečná. Její neuvěřitelně přátelská a klidná povaha, která se během vteřiny umí změnit v neúnavného pracanta a lovce, je tím, co ji řadí mezi mé nejoblíbenější.

V rodokmenu Julinky se z matčiny strany nese krev mé první feny border teriéra Oxany Fleret, která mě svými pracovními vlastnostmi pro toto plemeno tak nadchla a neskutečnou ostrost předávala svým potomkům - Julinčinému dědovi Andymu z Romanova chovu a matce Fleretě z Romanova chovu. Oba tito psi byli pracovně výjimeční.

Otcem Julie je anglický pes Akenside Vertigo, který jí do žil přilil krev pocházející ze starých anglických chovů Akenside, Lindhay či Brumberhill.

Julinka byla ve svém životě jen na jedné jediné výstavě, kde získala tituly BOB, Národní vítěz, ale asi nepatří mezi ty, kteří by svým exteriérem někoho výrazně uchvátili. Pro mě ale má své kvality, které v kombinaci s vhodnými partnery dokázala předat svým potomkům. Je to především vynikající úzký hrudník a přední fronta - ona pověstná "suchost", ale zároveň dostatečná síla kostry. V první řadě je to ovšem její úžasná povaha.


 Julia is one of the best working border terriers in my life.  She is offspring of those working border terriers which I appreciate and theirs blood I want to keep in the veins of my dogs. Julia is not so beautiful girl for dog shows and many people were looking only her mistakes for. But for me she is really unique because she is able to change from absolutely friendly and calm behavior to strong worker  in one second.