!!! Border terrier puppies !!!

 

Roman & Jana
T R O J K O V I

743 01, Tísek 166
Czech republic
 
ROMAN
+420603729542
r.trojka@centrum.cz

JANA
+420603175839
khammi@centrum.cz

Původní / Previous web
z Romanova chovu
CZ / EN

Hux Flux Leopold Lapis Lazuli (Terrik)

(Hux Flux Iris Iskristal & Borderby`s American Attention)

CHOVNÝ PES / AVAILABLE FOR BREEDING

Hux Flux Leopold Lapis Lazuli

IMPORT FROM SWEDEN

Narozen / Born

11.6.2009

Interchampion of Beauty (completed)

Slovakia Champion of Beauty
Czech Champion of Beauty

European Junior Winner 2010
5x CACIB, 2x res.CACIB, 4x CAC CZ
5x CAC SK, 2x res.CAC, BOJ, 3x BOB

 

 

       RODOKMEN / PEDIGREE            PRACOVNÍ ZKOUŠKY / WORKING EXAMS

 

Terrik pochází až z dalekého Švédska, z chovatelské stanice Hux Flux. Terrik je nositelem krve, která je v našich končinách nová, a tak doufám v jeho přínos pro chov. Jeho babička Hux Flux Alva Ametist je vynikající chovnou fenou, která dala mnoho velmi úspěšných potomků. V roce 2008 byla oceněna asociací The Swedish Earthdog Society jako nejlepší chovná fena - s ohledem na výsledky potomků pracovní i výstavní. Důkazem je její dcera, matka Terrika Hux Flux Iris Iskristal, která je výstavní šampionkou Finska, Švédska, Norska a získala titul Nordic show champion. Také se honosí titulem Working champion. Iris je nositelkou anglické krve chovu Orenberg, odkud pochází její otec, Terrikův dědeček.

Otcem Terrika je Švédský pes Borderby's American Attention, švédský a norský výstavní šampion. Tento pes je také intenzivně využíván k lovu. Terrikův dědeček z otcovy strany je Světový vítěz z roku 2008 Damdyke Gentil Hugel, také velmi úspěšný švédský plemeník.

Terrik měl ty nejlepší předpoklady, aby vyrostl ve správného bordra - což se taky stalo. Terrik je vynikající jak exteriérem, tak zejména svými pracovními vlohami. Opravdu vyniká úžasným temperamentem při práci na povrchu - při naháňkách si nezadá s plemeny k tomuto speciálně šlechtěnými. Neméně náruživý je při práci pod zemí. Na druhou stranu je Terrik ideální rodinný pes s velmi přátelskou a veselou náturou. Tyto své vlastnosti spolehlivě předává svému potomstvu, čehož si u něj jako chovného psa velmi ceníme.


Terrik is from Sweden, from kennel Hux Flux. Terrik is holder of absolutely new blood lines in our region and for this I hope for his using in breeding. Small blue-tan boy has been my dream for long time and now Terrik is with me. His grandmother is famous Swedish girl Hux Flux Alva Ametist who was awarded like The best brood bitch in Sweden by The Swedish Earthdog Society. She is dam of many working and show champions. One of them is Hux Flux Iris Iskristal, mother of Terrik, who is Finish, Swedish and Norwegian show champion and Nordic champion. Of course she is Working champion too.

Terrik's father is great blue-tan Swedish boy Borderby's American Attention, Swedish and Norwegian show champion. He is used for hunting very much. His father, Terrik's grandafther is famous Swedish stud dog, World winner 2008, Damdyke Gentil Hugel.

Terrik is holder of English bloodline Orenberg too.