!!! Border terrier puppies !!!

 

Roman & Jana
T R O J K O V I

743 01, Tísek 166
Czech republic
 
ROMAN
+420603729542
r.trojka@centrum.cz

JANA
+420603175839
khammi@centrum.cz

Původní / Previous web
z Romanova chovu
CZ / EN

!!! "B" z Romanova chovu !!!

 Dne 16.5.2015 se Táji narodilo 7 štěňat - 2 pejsi a 5 fenek, všichni ve zbarvení grizzly 

16th of May 2015 7 beautiful puppies were born - 2 boys and 5 girls, all in grizzly color 

Taita z Romanova chovu

 

TAITA Z ROMANOVA CHOVU

&

CHATMOSS CHARLIE BOY

Julia z Romanova chovu
&
JCh.CZ, Ch SR Antti Kham-Mi
 
Ch JW ShCM Brumberhill Benchmarked
&
Foxthorn Texas Star At Chatmoss

 


RODOKMEN / PEDIGREE FOTOGALERIE / GALERY

Matkou tohoto vrhu je Taita, která je již ve čtvrté generaci nositelkou jména z Romanova chovu. Podle mě je to fenka s naprosto perfektní kostrou a mechanikou pohybu, vyniká pro border teriéra typickou "suchostí" a výbornou vydří hlavou s velmi silnými čelistmi a velkými zuby. Je plnochrupá, včetně 2xM3. Takto nějak si představuji ideální bordří hlavu ... bez extrémních proporcí - příliš široké lebky a příliš krátké čenichové partie. To už si myslím není úplně typické a poněkud se to vzdaluje ideálu "vydří" hlavy popisované ve standardu plemene. Co se týče ideální výšky border teriéra, tak ta není ve standardu přesně stanovena, ale podle mě je u feny optimum někde kolem 32 cm. Tája měří 34 cm, což je dle mého názoru skutečně její jediný nedostatek. Ten jí ale vzhledem k jejím ostatním kladům a přednostem rád prominu. Její matkou je pracovně velmi úspěšná fena Julia z Romanova chovu, na kterou jsem náležitě hrdý právě kvůli jejím loveckým vlohám. Je držitelkou 4x titulu CACIT a v praxi se jedná o skutečně výjimečného psa. Babičkou je pak diviačiar Flereta z Romanova chovu, jejímž otcem je můj první odchov Andy z Romanova chovu, taktéž ve své době vynikající pes, jak exteriérově, tak především pracovně. Otcem Taity je můj vlastní pes Antti Kham-Mi, kterého si cením především pro jeho ostrost, ale také krev, která koluje v jeho žilách. Výše zmiňované kvality a můj názor na Taitu potvrdilo i její vítězství na Speciální výstavě border teriérů ve Štokách u Jihlavy v roce 2012, kde v opravdu silné konkurenci získala titul Nejlepší fena výstavy. Pracovně je Taita také velmi nadaná. Při práci je Tája hlasitá na viděnou a i u zhaslého kusu spolehlivě hlásí. Několikrát měla možnost stavět postřelenou černou zvěř a i v tomto mě nezklamala. 

Otcem tohoto vrhu je pes Charlie Boy pocházející z anglické chovatelské stanice Chatmoss. Je to mladý grizzly pes menšího vzrůstu vynikající svou suchostí a plemenným typem. V jeho rodokmenu najdeme řadu vynikajících jedinců z věhlasnýh anglických chovů. Jeho otcem je Brumberhill Benchmarked, což je v Anglii jeden z velmi významných plemeníků současnosti.

Vzhledem k tomu, že Taita dala ve svých předchozích vrzích velmi kvalitní vyrovnané potomky, i když s typově i krevně úplně odlišnými psy, jsme teď kutečně zvědaví, jak vyrostou tito malí, jejichž rodokmen je pro změnu plný anglické krve...

* Mother of this litter is Taita, who is holder of "z Romanova chovu" name in fourth generation. In my opinion, she is absolutely superb female with excellent body and movement, beautifull otter head with very strong muzzle and big teeth. She has full set of teeth 2xM3 included.
Mother of Taita is Julia z Romanova chovu, one of the best working border terriers in our region. She was awarded with CACIT title 4x and  she was really great helper for real hunting. She is really extraordinary girl. Grandmother of Taita is also excellent worker and beautiful girl Flereta z Romanova chovu who was awarded by special working title "diviaciar" for dogs with perfect ability for work with wild boars. Father of Taita is our boy Antti Kham-Mi whom we very appreciate because his strong and sharpness and blood in his veins. Antti has many champions in his pedigree and typical for his offsprings is sharpness in a work and strong otter heads with big teeth.
Taita is great worker in practise, she is good for wild boars and for tracking also.
Father of this litter is english gentleman Chatmoss Charlie Boy, little sized grizzly boy with nice breed type and narrow chest and excellent body. We can find many english champions in his pedigree from famous blood lines. His father is Brumberhill Benchamrked, very recognized stud dog in UK nowadays.
Because Taita has many high quality level offsprings from her previous litters out from absolutely different type of dogs, we are very curious how these puppies will turn out because their pedigree is full of english blood.