!!! Border terrier puppies !!!

 

Roman & Jana
T R O J K O V I

743 01, Tísek 166
Czech republic
 
ROMAN
+420603729542
r.trojka@centrum.cz

JANA
+420603175839
khammi@centrum.cz

Původní / Previous web
z Romanova chovu
CZ / EN

!!! "D" vrh / litter z Romanova chovu !!!

 

 * 15.ledna 2016 / * 15th of January 2016
1 grizzly pes & 2 grizzly fenky / 1 grizzly boy & 2 grizzly girls

Taita z Romanova chovu

 

TAITA Z ROMANOVA CHOVU

&

MC'HENRY'S COWBOY HENRY

Julia z Romanova chovu
&
JCh.CZ, Ch SR Antti Kham-Mi
 
             Ch. McHenry's Optimus Prime
                               &
   Ch. Happy Hobbits Sweet Polyester Purebred
 

RODOKMEN / PEDIGREE  FOTOGALERIE / PHOTOGALERY

Matkou tohoto vrhu je Taita, která je již ve čtvrté generaci nositelkou jména z Romanova chovu. Podle mě je to fenka s naprosto perfektní kostrou a mechanikou pohybu, vyniká pro border teriéra typickou "suchostí" a výbornou vydří hlavou s velmi silnými čelistmi a velkými zuby. Je plnochrupá, včetně 2xM3. Takto nějak si představuji ideální bordří hlavu ... bez extrémních proporcí - příliš široké lebky a příliš krátké čenichové partie. To už si myslím není úplně typické a poněkud se to vzdaluje ideálu "vydří" hlavy popisované ve standardu plemene. Co se týče ideální výšky border teriéra, tak ta není ve standardu přesně stanovena, ale podle mě je u feny optimum někde kolem 32 cm. Tája měří 34 cm, což je dle mého názoru skutečně její jediný nedostatek. Ten jí ale vzhledem k jejím ostatním kladům a přednostem rád prominu. Její matkou je pracovně velmi úspěšná fena Julia z Romanova chovu, na kterou jsem náležitě hrdý právě kvůli jejím loveckým vlohám. Je držitelkou 4x titulu CACIT a v praxi se jedná o skutečně výjimečného psa. Babičkou je pak diviačiar Flereta z Romanova chovu, jejímž otcem je můj první odchov Andy z Romanova chovu, taktéž ve své době vynikající pes, jak exteriérově, tak především pracovně. Otcem Taity je můj vlastní pes Antti Kham-Mi, kterého si cením především pro jeho ostrost, ale také krev, která koluje v jeho žilách. Výše zmiňované kvality a můj názor na Taitu potvrdilo i její vítězství na Speciální výstavě border teriérů ve Štokách u Jihlavy v roce 2012, kde v opravdu silné konkurenci získala titul Nejlepší fena výstavy. Pracovně je Taita také velmi nadaná. Při práci je Tája hlasitá na viděnou a i u zhaslého kusu spolehlivě hlásí. Několikrát měla možnost stavět postřelenou černou zvěř a i v tomto mě nezklamala. 

Otcem tohoto vrhu je náš Henry (McHenry`s Cowboy Henry), importovaný z USA. Herýsek, i když se neúčastnil mnoha výstav, je Junioršampion a Šampion CZ, Klubový vítěz KCHT, Vítěz speciální výstavy BRT. Umístil se na 1. místě v závěrečných soutěžích na Mezinárodní výstavě v kategorii Junior BIG III FCI u německého rozhodčího. V roce 2015 se zúčastnil prestižní výstavy v Anglii - Cruft's, kde byl paní rozhodčí v opravdu velké konkurenci vybrán do užšího výběru ve své třídě. Také se předvedl na Světové výstavě v Miláně v roce 2015, kde skončil ve své třídě jako Výborný 5. Důležitější než jeho tituly a výstavní úspěchy je ovšem jeho rodokmen, ve kterém lze nalézt zvučná jména amerických šampionů a plemeníků. Zejména se ale jedná o psa maximálně nepříbuzného na naše linie, což považujeme za jeho největší přínos. V dnešní době, kdy už téměř není možné nalézt jedince, kteří by nebyli úzce příbuzní se stále se opakujícími předky v generacích rodokmenu, které už nejsou na průkazu původu vidět, jsme velmi rádi, že Hery může značně přispět k oživení krve našich psů.

I Herýsek absolvoval řadu loveckých zkoušek s velmi dobrými výsledky. Věnuje se také agility, kde už soutěží v nejvyšší výkonnostní kategorii A3. Henry má velmi milou a přátelskou povahu a vynikající temperament, typický pro správného border teriéra. Je to spíše menší pes (34,5 cm) s velmi pěknou vydří hlavou, silnou čelistí a opravdu velkými zuby. Henry má vynikající tělesnou stavbu s dynamickým, razantním pohybem vyjadřujícím jeho sebevědomí a temperament. 

 

* Mother of this litter is Taita, who is holder of "z Romanova chovu" name in fourth generation. In my opinion, she is absolutely superb female with excellent body and movement, beautifull otter head with very strong muzzle and big teeth. She has full set of teeth 2xM3 included.

Mother of Taita is Julia z Romanova chovu, one of the best working border terriers in our region. She was awarded with CACIT title 4x and  she was really great helper for real hunting. She is really extraordinary girl. Grandmother of Taita is also excellent worker and beautiful girl Flereta z Romanova chovu who was awarded by special working title "diviaciar" for dogs with perfect ability for work with wild boars. Father of Taita is our boy Antti Kham-Mi whom we very appreciate because his strong and sharpness and blood in his veins. Antti has many champions in his pedigree and typical for his offsprings is sharpness in a work and strong otter heads with big teeth.
Taita is great worker in practise, she is good for wild boars and for tracking also.
Father of this litter is our american boy McHenry`s Cowboy Henry. Henry is Czech Juniorchampion and Champion of beauty, Club Winner, Winner of Special BRT show, Junior BIG III FCI. He was shortlisted on Cruft's 2015 in his class and he was Excellent 5th on WDS in Milano 2015. More important than his titles and show results is his pedigree. We can find there many amazing american champions and sires. But most important is, that he is maximally unrelated to our lines. Because it is almost impossible to find unrelated dogs nowadays, without many common ancestors in pedigrees, we are really happy that Henry can  refresh the blood of our breeding.

Also Henry passed many hunting exams with nice results. Henry competes in agility highest level - in A3 category.

Henry has very friendly temperament, typical for real border terrier. He is small sized boy (34,5 cm) with nice otter head, strong muzzle and really big teeth. He has very nice body development with strong, dynamic movement expressing his temperament and confidence.